Powerup

Jaki CMS wybrać dla strony firmowej?

Strona internetowa to podstawowe narzędzie marketingowe każdej firmy. Warto dodać do tego słowo ‘responsywna’. Trudno w to uwierzyć, ale nawet dzisiaj nie każda marka o tym pamięta.


Tak jak w przypadku samochodu, tym co faktycznie buduje realne działanie strony jest jej silnik, czyli właśnie system CMS. Przemyślany wybór odpowiedniego rozwiązania będzie skutkował późniejszą łatwością w zarządzaniu stroną internetową firmy, a nawet jej gorszym lub lepszym pozycjonowaniem.

1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze CMS strony internetowej?

Wybór właściwego CMSa to często decyzja, z jaką agencją chcemy związać się przy okazji realizacji firmowej strony internetowej. Zdarza się tak, że wykonawcy proponują np. tylko autorskie CMSy lub mniej popularne i przez to mało rozwojowe frameworki.

Jeśli chcesz być pewnym dobrego wyboru, zwróć uwagę na 3 główne kwestie:

 

  • im łatwiej dany CMS da się dopasować do Twoich wymagań, tym szybciej strona powstanie i tym mniejszy będzie koszt jej stworzenia,

  • im popularniejszy jest system, tym więcej programistów będzie mogło w przyszłości rozbudować witrynę – będzie to łatwiejsze i tańsze,

  • nie należy wybierać systemów, które nie są popularne, ponieważ projekty te zmierzają ku zamknięciu - jest to ślepa uliczka, w którą nie ma sensu chodzić. Późniejszy rozwój strony przyprawi Cię nie tylko o ból głowy, ale także mocno nadszarpnie firmowy budżet.

powerup_jaki_cms_wybrac_wordpress.jpg

2. Który system CMS będzie najlepszy dla mojej strony internetowej?

Wielu marketerów zastanawia się jaki system CMS będzie najlepszy. Tak naprawdę mamy 2 główne opcje wyboru – albo zdecydujemy się na system open source (taki jak np. WordPress)  bądź też wybierzemy autorski system zarządzania treścią, stworzony przez agencję.

 

Jeśli planujesz wdrożenie użytecznej i nowoczesnej strony firmowej, z pewnością system WordPress okaże się trafionym wyborem. Sprawdzi się on nie tylko w przypadku wizytówki firmy w internecie, ale również pozwoli na stworzenie w pełni funkcjonalnej witryny firmy. Gdy jednak potrzebujesz dedykowanych i skomplikowanych rozwiązań, wybierz autorski CMS stworzony przez profesjonalnych deweloperów.

 

Autorskie systemy CMS tworzone przez agencje to praktycznie niczym nieograniczone narzędzia, które można w pełni dopasować do naprawdę indywidualnych potrzeb. System WordPress pozwala na utrzymanie rozsądnego budżetu realizacji strony www, łatwość obsługi i rozwoju, dzięki stale zwiększającej się liczbie wtyczek. Istotne jest także bezpieczeństwo uzyskane dzięki pojawiającym się aktualizacjom.

powerup_jaki_cms_wybrac_wordpress_2.jpg

3. Skutki wyboru nieodpowiedniego systemu CMS

Wiemy już, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego systemu CMS. Jakie zagrożenia niesie ze sobą zła decyzja?

Co to oznacza dla Ciebie i Twojej firmy w praktyce:

  • Wybór autorskiego systemu CMS oferowanego przez konkretną agencję, to często konieczność związania się z nią na tak długo, jak długo będzie funkcjonować dana strona.  Inne agencje nie są zazwyczaj chętne do poprawiania błędów w autorskich CMSach.

  • Jeśli dany CMS jest zbudowany na mało popularnym frameworku, wówczas jego rozwój będzie problematyczny – będziesz musiał korzystać z wąskiego grona programistów, którzy są go w stanie obsługiwać.

  • Ograniczenia mogą wynikać także z licencji udzielonej przez dają agencję.

  • System opensource taki jak WordPress dostarcza aktualizacje, dlatego mamy pewność, że silnik naszej strony będzie działał poprawnie. Nie mamy updatów w przypadku autorskich systemów, które nie są na bieżąco rozwijane.

Teraz już wiesz, w jaki sposób dokonać wyboru właściwej technologii systemu CMS na potrzeby budowy strony internetowej firmy.

Reasumując - musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Ciebie najważniejsze i podjąć decyzję, mając w głowie fakt, że strona  będzie funkcjonowała w internecie zapewne przez kilka lat.

Zobacz nasze realizacje